Warszawa, Polska

Prawo w biznesie nowych technologii. Digitalizacja, dane, sztuczna inteligencja (AI)

Język wykładowy: polski
Prawo
Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym – system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowionych lub uznanych przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowanych, w tym z użyciem przymusu.
Sztuczna inteligencja
Sztuczna inteligencja (SI, ang. artificial intelligence, AI) – dziedzina wiedzy obejmująca logikę rozmytą, obliczenia ewolucyjne, sieci neuronowe, sztuczne życie i robotykę. Sztuczna inteligencja to również dział informatyki zajmujący się inteligencją – tworzeniem modeli zachowań inteligentnych oraz programów komputerowych symulujących te zachowania. Można ją też zdefiniować jako dział informatyki zajmujący się rozwiązywaniem problemów, które nie są efektywnie algorytmizowalne[potrzebny przypis]. Termin wymyślił John McCarthy w 1956.
Prawo
Ludzie skłonni są myśleć, że to, co jest legalne, musi być dobre.
Autor: Mariusz Dzierżawski, Wygrana wojna o życie, rp.pl, 25 września 2013
Sztuczna inteligencja
Każdy, kto pracuje nad sztuczną inteligencją, wie, że komputery pokonają nas we wszystkim.
Autor: Gary Marcus, profesor New York University
Sztuczna inteligencja
Stworzenie sztucznej inteligencji byłoby największym wydarzeniem w historii ludzkości. Niestety, mogłoby również być ostatnim, chyba że nauczymy się panować nad związanym z tym ryzykiem.
Autor: Stephen Hawking

Kontakt:

ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa
tel. (22) 54 35 555 / 501 513 037 680

Dlaczego Łazarski

Zniżki i stypendia



Polityka Prywatności