Warszawa, Polska

Pedagogika resocjalizacyjna dla pedagogów specjalnych

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: pedagogiczne

Celem studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej jest przygotowanie Słuchaczy do prowadzenia zajęć resocjalizacyjnych, opiekuńczo-wychowawczych i profilaktycznych w zakresie eliminowania rozmiarów nieprzystosowania społecznego i zagrożenia nieprzystosowaniem społecznym.

Kwalifikacje

Słuchacze zdobędą kwalifikacje do pracy z dziećmi, uczniami i młodzieżą z zaburzeniami zachowania, zagrożonymi nieprzystosowaniem społecznym lub nieprzystosowanymi społecznie a także indywidualizowania zadań, dostosowywania metod i treści do potrzeb i możliwości podopiecznych oraz udzielania wsparcia i wspomagania rodziców/opiekunów jak również osób z otoczenia dziecka, ucznia/dziecka wskazując konkretne możliwości uzyskania specjalistycznej pomocy.

Pedagogika
Pedagogika – zespół nauk o wychowaniu, istocie, celach, treściach, metodach, środkach i formach organizacji procesów wychowawczych. Pedagogika jako nauka o edukacji (wychowaniu i kształceniu), należy do nauk społecznych i zajmuje się rozwojem i zmianami mechanizmów wychowania oraz kształcenia na przestrzeni całego życia człowieka.
Pedagogika resocjalizacyjna
Pedagogika resocjalizacyjna – wywodzi się z pedagogiki specjalnej. Zajmuje się nauczaniem i wychowaniem osób z zaburzonym zachowaniem i niedostosowanych społecznie. Osoby takie poddaje się resocjalizacji.
Pedagogika
Pedagogika jako nauka może i powinna być formą społecznego i kulturowego krytycyzmu (…). Nie możemy uciec od wyzwań praktyki pogrążonej w kryzysie.
Autor: Zbigniew Kwieciński, Edukacja wobec wyzwań demokracji
Pedagogika
Mężczyzna tylko od życia może nauczyć się żyć i żadna pedagogika tej nauki nie zastąpi.
Autor: Miguel de Unamuno

Kryteria przyjęć:

» APS - kierunki wg matury

Kontakt:

ul. Szczęśliwicka 40
02-353 Warszawa
tel. (22) 589 36 00
fax: (22) 658 11 18 / Kancelaria



malowanie.jpg

budynek.jpg

wyk__ad.jpg

Filmy z cyklu JEST CZŁOWIEK

Z okazji 100-lecia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej prezentujemy filmy dotyczące akceptacji, partycypacji i solidarności społecznej:

SOLIDARNOŚĆ - film z cyklu JEST CZŁOWIEK
Co to znaczy "być człowiekiem" - wypowiedzi różnych osób.



PARTYCYPACJA - film z cyklu JEST CZŁOWIEK



AKCEPTACJA - film z cyklu JEST CZŁOWIEK



Twórcami filmów są Jakub Dylewski i Ignacy Ciszewski.
Polityka Prywatności