Wrocław, Polska

Prawo gospodarcze i handlowe

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: prawnicze
Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z problematyką współczesnego obrotu, a także pogłębienie i uzupełnienie wiedzy dotyczącej podstawowych problemów prawa handlowego i gospodarczego na podstawie określonych regulacji prawnych. Program zajęć przewiduje analizę głównych aktów prawnych jakie obowiązują w zakresie tej dziedziny prawa. Ponadto słuchacze zapoznają się z zagadnieniami wykraczającymi poza tradycyjnie rozumiane prawo handlowe i gospodarcze, a mianowicie: prawo podatkowe, prawo karne, procedury cywilne, w tym także postępowania upadłościowe (krajowe i międzynarodowe). Założeniem studiów jest przekazanie słuchaczom nie tylko wiedzy teoretycznej, ale jednocześnie nauczenie posługiwania się określonymi umiejętnościami  w praktyce. W tym celu zakładana proporcja wykładów teoretycznych do problemów praktycznych rozkłada się równomiernie, choć zdaniem słuchaczy istnieje większa potrzeba analiz konkretnych sytuacjach prawnych jakie niesie praktyka stosowania prawa.

Absolwent Studiów Podyplomowych Prawa Gospodarczego i Handlowego podniesie swoje kwalifikacje w zakresie zrozumienia istoty prawa handlowego i gospodarczego, sprawnego posługiwania się przepisami prawa w codziennej praktyce gospodarczej z przedmiotów kierunkowych i równoczesnym nauczeniem posługiwania się nabytymi umiejętnościami w praktyce. Studia pozwolą także na zwiększenie umiejętności współpracy z urzędami i instytucjami oraz obsługą prawną świadczącą pomoc dla jednostek gospodarczych. Absolwent, zgodnie z zakładanymi efektami kształcenia, rozszerzy wiedzę na temat prawa handlowego i gospodarczego, co pomoże rozumieniu tego prawa, a także spojrzeniu na problemy jakie wynikają z jego stosowania.

Ukończenie Studiów Podyplomowych Prawa Gospodarczego i Handlowego zapewni słuchaczom prawidłowe wykonywanie dotychczasowych czynności zawodowych i poprzez lepsze rozeznanie w obowiązujących przepisach, spowoduje eliminację zachowań sprzecznych z wymogami prawa. To z kolei podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy, zapewni bezpieczeństwo pracodawców. Czynnik ten powinien stanowić poważny atut w karierze zawodowej studenta i być skutecznym instrumentem do postrzegania słuchacza jako osoby interesującej się prawem w codziennej praktyce zawodowej.

Wymagania: ukończone studia wyższe.

Uzyskane kwalifikacje: absolwenci studiów otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wydziału, Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego z wykazem przedmiotów oraz ze średnią ocen. Dokument ten jest wyrazem pogłębienia wiadomości oraz podniesienia kwalifikacji.
Prawo
Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym – system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowionych lub uznanych przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowanych, w tym z użyciem przymusu.
Prawo
Przestrzegaj, mój synu, przykazania twego ojca i nie porzucaj prawa twej matki.
Źródło: Prz 6:20
Prawo
Ludzie skłonni są myśleć, że to, co jest legalne, musi być dobre.
Autor: Mariusz Dzierżawski, Wygrana wojna o życie, rp.pl, 25 września 2013
Prawo
Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Autor: Frédéric Bastiat

Kryteria przyjęć:

» UWr - kierunki wg matury

Kontakt:

REKRUTACJA
pl. Uniwersytecki 1
(gmach główny)
50-137 Wrocław
tel. 71 375 22 37,
71 375 22 55,
71 375 22 84
rekrutacja@uwr.edu.pl
Polityka Prywatności