Wrocław, Polska

Prawo gospodarki nieruchomościami

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: prawnicze
Celem studiów jest zdobycie, pogłębienie i uzupełnienie wiedzy w zakresie prawa gospodarki nieruchomościami. Założeniem studiów jest przekazanie słuchaczom teoretycznej wiedzy z przedmiotów kierunkowych z równoczesnym wdrożeniem posługiwania się nabytymi umiejętnościami w praktyce. W związku z tym w programie studiów przewidziane zostały zarówno wykłady, jak i warsztaty oraz zespołowe rozwiązywanie problemów prawnych.

Absolwent Studiów Podyplomowych Prawa Gospodarki Nieruchomościami podniesie swoje kwalifikacje w zakresie zrozumienia prawnej istoty - przede wszystkim - obrotu nieruchomościami, sprawnego posługiwania się przepisami prawa i nakazami etyki w zakresie obrotu nieruchomościami oraz wykonywania zarządu w odniesieniu do nieruchomości oraz zagwarantowania praw jednostce pozostającej w relacjach z organem administracji publicznej. Przedstawiciele zawodów prawniczych pogłębią i uszczegółowią swoją wiedzę w dziedzinie prawa gospodarki nieruchomościami.

Po ukończeniu Studiów Podyplomowych Prawa Gospodarki Nieruchomościami absolwent nabędzie umiejętności istotne dla prawidłowej realizacji uprawnień i obowiązków w zakresie gospodarki nieruchomościami. Będzie świadomy interdyscyplinarnych i wielowymiarowych związków między zjawiskami prawnymi i społecznymi. Ponadto absolwent będzie posiadał umiejętność rozwiązywania problemów wymagających zastosowania szczegółowej wiedzy prawniczej z zakresu prawa cywilnego i administracyjnego, a także prawa rolnego i spółdzielczego.

W zakresie kompetencji społecznych efektem ukończenia studiów będzie otwartość w nawiązywaniu relacji społecznych oraz umiejętność pracy w grupie. Wzrośnie ponadto poziom świadomości absolwenta co do złożoności prawa gospodarki nieruchomościami w systemie nauk społecznych.

Ukończenie Studiów Podyplomowych Prawa Gospodarki Nieruchomościami zapewni słuchaczom umiejętność prawidłowego wykonywania dotychczasowych czynności zawodowych i otwartość na nowe zadania. To z kolei podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy jako specjalistów w wąskiej dziedzinie. Osobom ubiegającym się o zatrudnienie stworzy szansę zaoferowania pracodawcy profesjonalnego i odpowiedzialnego wykonywania obowiązków w zakresie stosowania regulacji prawnych dotyczących gospodarki nieruchomościami. Prawnikom umożliwi zaś specjalizację w rozwijającej się obecnie dziedzinie, co uatrakcyjni ich pozycję na rynku pracy.

Wymagania: ukończone studia wyższe.

Uzyskane kwalifikacje: absolwenci studiów otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wydziału, Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego z wykazem przedmiotów oraz ze średnią ocen. Dokument ten jest wyrazem pogłębienia wiadomości oraz podniesienia kwalifikacji.
Prawo
Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym – system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowionych lub uznanych przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowanych, w tym z użyciem przymusu.
Prawo
Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Autor: Frédéric Bastiat
Prawo
Państwo prawa jest jak chleb powszedni, jak woda do picia i powietrze do oddychania, a najlepsze w demokracji jest to, że tylko ona nadaje się do zabezpieczenia państwa prawa.
Autor: Gustav Radbruch
Prawo
Prawo zazwyczaj mija się ze sprawiedliwością.
Autor: zespół Włochaty

Kryteria przyjęć:

» UWr - kierunki wg matury

Kontakt:

REKRUTACJA
pl. Uniwersytecki 1
(gmach główny)
50-137 Wrocław
tel. 71 375 22 37,
71 375 22 55,
71 375 22 84
rekrutacja@uwr.edu.pl
Polityka Prywatności