Sopot, Polska
Psychologia pozytywna
Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: społeczne
Studia online
Proponowane przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej studia podyplomowe z zakresu psychologii pozytywnej adresowane są do osób zainteresowanych nabyciem wiadomości teoretycznych z zakresu psychologii pozytywnej oraz praktycznych umiejętności w obszarze pozytywnych interwencji, które mogą być efektywnie wykorzystane w biznesie, edukacji i terapii, ale też w kreatywnym podejściu do rozwoju osobistego.
Psychologia pozytywna jest dziedziną psychologii, która powstała w opozycji do psychologii klasycznej (zwłaszcza klinicznej) skoncentrowanej głównie na opisywaniu i wyjaśnianiu psychologicznych trudności, problemów, patologii człowieka i społeczeństwa. Badania z zakresu psychologii pozytywnej koncentrują się wokół uwarunkowań szczęścia i dobrego życia, optymizmu, opisywania sił charakteru, cnót osobistych, wewnętrznych zasobów osobowościowych, a nawet identyfikują korzyści, które czerpie osoba w wyniku trudności życiowych doświadczanych w sytuacji stresu, choroby, czy kryzysu lub katastrofy.
Psychologia
Psychologia (od stgr. ψυχή Psyche = dusza, i λόγος logos = słowo, myśl, rozumowanie) – nauka badająca mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. Psychologia bada również wpływ zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie oraz interakcję z otoczeniem. Psychologia jako nauka dotyczy ludzi, ale mówi się również o psychologii zwierząt (czyli zoopsychologii), chociaż zachowaniem się zwierząt zajmuje się także dziedzina biologii – etologia.
Psychologia pozytywna
Psychologia pozytywna – dziedzina psychologii zajmująca się podłożem dobrego samopoczucia i szczęścia (zob. dobrostan subiektywny), a także męstwem oraz cnotami ludzkimi.
Psychologia
Psychologia pozwala nam zrozumieć wiele rzeczy, ale nie może mówić ludziom, jak żyć. Psychologia jest przede wszystkim nauką i korzysta z metod naukowych – niczego nie wie na pewno i o niczym nie powinna przesądzać. Może jedynie podpowiedzieć, jakimi drogami najłatwiej dotrzeć do celu, ale nie powie nam, do jakich celów dążyć.
Autor: Tomasz Witkowski
Psychologia
Jak wiadomo, psychologia to nauka polegająca na badaniu studentów psychologii.
Autor: Wojciech Orliński, Testosteron, blog Wojciecha Orlińskiego, 18 kwietnia 2017.
Psychologia
Jeśli chce się odkrywać nowe światy, najlepiej ich szukać poza psychologią. Daje ona złudzenie głębi, lecz takie samo złudzenie wywołują umieszczone naprzeciw siebie lustra.
Autor: William Kirk Kilpatrick