Sopot, Polska

Psychologia pozytywna

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: społeczne
Studia online Studia online
Proponowane przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej studia podyplomowe z zakresu psychologii pozytywnej adresowane są do osób zainteresowanych nabyciem wiadomości teoretycznych z zakresu psychologii pozytywnej oraz praktycznych umiejętności w obszarze pozytywnych interwencji, które mogą być efektywnie wykorzystane w biznesie, edukacji i terapii, ale też w kreatywnym podejściu do rozwoju osobistego. Psychologia pozytywna jest dziedziną psychologii, która powstała w opozycji do psychologii klasycznej (zwłaszcza klinicznej) skoncentrowanej głównie na opisywaniu i wyjaśnianiu psychologicznych trudności, problemów, patologii człowieka i społeczeństwa. Badania z zakresu psychologii pozytywnej koncentrują się wokół uwarunkowań szczęścia i dobrego życia, optymizmu, opisywania sił charakteru, cnót osobistych, wewnętrznych zasobów osobowościowych, a nawet identyfikują korzyści, które czerpie osoba w wyniku trudności życiowych doświadczanych w sytuacji stresu, choroby, czy kryzysu lub katastrofy.
Psychologia
Psychologia (od stgr. ψυχή Psyche = dusza, i λόγος logos = słowo, myśl, rozumowanie) – nauka badająca mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. Psychologia bada również wpływ zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie oraz interakcję z otoczeniem. Psychologia jako nauka dotyczy ludzi, ale mówi się również o psychologii zwierząt (czyli zoopsychologii), chociaż zachowaniem się zwierząt zajmuje się także dziedzina biologii – etologia.
Psychologia pozytywna
Psychologia pozytywna – dziedzina psychologii zajmująca się podłożem dobrego samopoczucia i szczęścia (zob. dobrostan subiektywny), a także męstwem oraz cnotami ludzkimi.
Psychologia
Psychologia pozwala nam zrozumieć wiele rzeczy, ale nie może mówić ludziom, jak żyć. Psychologia jest przede wszystkim nauką i korzysta z metod naukowych – niczego nie wie na pewno i o niczym nie powinna przesądzać. Może jedynie podpowiedzieć, jakimi drogami najłatwiej dotrzeć do celu, ale nie powie nam, do jakich celów dążyć.
Autor: Tomasz Witkowski
Psychologia
(…) filozofia jest nie od pocieszania, tylko od mówienia, jak jest. Pocieszaniu służy psychologia, ta paranaukowa podpora lewactwa i lichy substytut religii.
Autor: Bogusław Wolniewicz, Islam i my, „Najwyższy Czas!”, 12 października 2013, nr 42 (1221)
Psychologia
Jak wiadomo, psychologia to nauka polegająca na badaniu studentów psychologii.
Autor: Wojciech Orliński, Testosteron, blog Wojciecha Orlińskiego, 18 kwietnia 2017.
Polityka Prywatności