Sopot, Polska

Psychologia przywództwa

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: społeczne
Studia online Studia online

Celem studiów jest przekazanie uczestnikom najbardziej aktualnej wiedzy z zakresu zarządzania i przywództwa z perspektywy psychologicznej oraz ukazanie jej praktycznego zastosowania w zróżnicowanych obszarach funkcjonowania menadżera. Komplementarnym efektem uczestnictwa w zajęciach będzie kształtowanie i doskonalenie kluczowych postaw i kompetencji przywódczych, niezbędnych do efektywnego wykorzystania potencjału własnego oraz innych członków organizacji. Uczestnicy będą rozwijać umiejętności posługiwania się narzędziami wspomagającymi działania osób kierujących zespołami oraz technikami pozwalającymi z powodzeniem podejmować wyzwania stojące przed kadrą menadżerską. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców o uznanym światowym dorobku naukowym, najwyższej klasy specjalistów, praktyków oraz trenerów mających bogate doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i szkoleń dla kadry zarządzającej.

Adresaci

Studia podyplomowe Psychologia przywództwa kierowane są do menadżerów oraz przedsiębiorców, którzy chcą doskonalić swoje kompetencje przywódcze i poszerzać wiedzę z zakresu psychologii biznesu oraz technik wpływu społecznego, uzyskując dostęp do najnowszych osiągnięć nauki w tym obszarze. Adresatami są osoby zainteresowane rozwojem, a także ewaluacją swojego potencjału przywódczego, otwarte na nowe podejścia do praktyki zarządzania, a także ciekawe metod i narzędzi, jakie stosują inni liderzy.

Psychologia
Psychologia (od stgr. ψυχή Psyche = dusza, i λόγος logos = słowo, myśl, rozumowanie) – nauka badająca mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. Psychologia bada również wpływ zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie oraz interakcję z otoczeniem. Psychologia jako nauka dotyczy ludzi, ale mówi się również o psychologii zwierząt (czyli zoopsychologii), chociaż zachowaniem się zwierząt zajmuje się także dziedzina biologii – etologia.
Psychologia
Jeśli chce się odkrywać nowe światy, najlepiej ich szukać poza psychologią. Daje ona złudzenie głębi, lecz takie samo złudzenie wywołują umieszczone naprzeciw siebie lustra.
Autor: William Kirk Kilpatrick
Psychologia
Prawdziwemu chrześcijaństwu nie jest po drodze z psychologią. Kiedy próbuje się je łączyć, kończy się to najczęściej rozwodnieniem chrześcijaństwa, nie zaś chrystianizacją psychologii. Jednak proces ten jest subtelny i rzadko zauważany.
Autor: William Kirk Kilpatrick: Psychologiczne uwiedzenie. Czy psychologia zastąpi religię? W Drodze, Poznań 2007, s. 20.
Psychologia
Psychologia we współczesnym społeczeństwie zajmuje najbardziej centralną pozycję, stając się głównym motorem przemian i przekształcania świadomości społecznej. Zastosowanie psychologii społecznej w wychowaniu przejawia się dziś np. jako modyfikacja postaw prowadząca do przebudowy światopoglądu w kierunku globalizmu, gdzie np. ustala się następujące kierunki: od nacjonalizmu do internacjonalizmu; od tradycjonalizmu do materializmu; od surowości do tolerancji (w wychowaniu dzieci); od systemu patriarchalnego do równości demokratycznej i inne związane także ze znaczeniem psychologii w „nowym” społeczeństwie.
Autor: Aleksander Posacki, Psychologia i New Age, Fenomen – Wydawnictwo Arka Noego, Gdańsk 2007, s. 28.
Polityka Prywatności