Wrocław, Polska

Psychologia śledcza w praktyce operacyjnej i procesowej

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: społeczne

Adresaci:

Studia są adresowane przede wszystkim do absolwentów psychologii, prawa i bezpieczeństwa wewnętrznego, które chcą uzyskać lub rozwinąć kwalifikacje w zakresie psychologii śledczej, pracujących lub współpracujących z instytucjami bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz wymiaru sprawiedliwości. Skorzystać mogą z nich również osoby planujące karierę biegłego psychologa sądowego, jak również praktykujący biegli. Oferta skierowana jest również do funkcjonariuszy Policji, służb specjalnych oraz Służby Więziennej, Służby Celnej, Straży Granicznej i detektywów.

Cel:

Uzyskanie specjalistycznej wiedzy z zakresu psychologii śledczej, wskazanie praktycznych problemów wynikających z uprawiania psychologii w działaniach służb policyjnych i organów wymiaru sprawiedliwości ukierunkowanych na wykrywanie przestępstw, trening praktycznych umiejętności tworzących merytoryczny warsztat psychologa śledczego (komunikacja ze świadkiem i podejrzanym w kontekście postępowania przygotowawczego, analiza miejsca zbrodni, profilowanie kryminalne nieznanych sprawców przestępstw, ocena szczerości zeznań i wyjaśnień i detekcja kłamstwa).

Psychologia
Psychologia (od stgr. ψυχή Psyche = dusza, i λόγος logos = słowo, myśl, rozumowanie) – nauka badająca mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. Psychologia bada również wpływ zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie oraz interakcję z otoczeniem. Psychologia jako nauka dotyczy ludzi, ale mówi się również o psychologii zwierząt (czyli zoopsychologii), chociaż zachowaniem się zwierząt zajmuje się także dziedzina biologii – etologia.
Psychologia
(…) filozofia jest nie od pocieszania, tylko od mówienia, jak jest. Pocieszaniu służy psychologia, ta paranaukowa podpora lewactwa i lichy substytut religii.
Autor: Bogusław Wolniewicz, Islam i my, „Najwyższy Czas!”, 12 października 2013, nr 42 (1221)
Psychologia
Psychologia ma długą przeszłość, ale krótką historię.
Autor: Hermann Ebbinghaus
Psychologia
Psychologia pozwala nam zrozumieć wiele rzeczy, ale nie może mówić ludziom, jak żyć. Psychologia jest przede wszystkim nauką i korzysta z metod naukowych – niczego nie wie na pewno i o niczym nie powinna przesądzać. Może jedynie podpowiedzieć, jakimi drogami najłatwiej dotrzeć do celu, ale nie powie nam, do jakich celów dążyć.
Autor: Tomasz Witkowski

Kontakt:

ul. Ostrowskiego 30b
53-238 Wrocław
tel. + 48 22 103 26 30
Polityka Prywatności