Rzeszów, Polska

Samorząd terytorialny

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: społeczne
Celem studiów  podyplomowych „Samorząd terytorialny” jest dostarczenie specjalistycznej wiedzy i praktycznych umiejętności koniecznych w pracy w administracji samorządowej. Studia te skierowane są do osób zainteresowanych funkcjonowaniem administracji samorządowej. W programie studiów zawierają się zagadnienia zawierające elementy prawa, finansów oraz związane z zarządzaniem administracją samorządową. Studia kierowane są przede wszystkim do pracowników administracji i działaczy samorządowych różnych szczebli, zarówno urzędów, jak i samorządowych jednostek organizacyjnych (gmin, powiatów i województw) oraz do wszystkich osób zainteresowanych tematyką administracji publicznej, którzy ukończyli studia wyższe.
Samorząd
Samorząd – niezależne od nadrzędnej władzy decydowanie o własnych sprawach, wykonywanie funkcji uzupełniających w stosunku władz np. szkoły, zakładu produkcyjnego, władz państwowych.
Samorząd Terytorialny
„Samorząd Terytorialny” – polski miesięcznik poświęcony zagadnieniom funkcjonowania władzy lokalnej i regionalnej wydawany od 1991 roku w Warszawie. W czasopiśmie porusza się problemy z zakresu prawa, administracji, finansów, zarządzania oraz rozwoju jednostek samorządowych. W latach 1991-2001 czasopismo było wydawane przez Międzykomunalną Spółkę Akcyjną Municipium S.A. a od 2002 r. wydawcą jest koncern wydawniczy Wolters Kluwer Polska. Od początku istnienia miesięcznika, przez wiele lat, redaktorem naczelnym był Michał Kulesza (z krótką przerwą, kiedy przekazał obowiązki jednemu ze współpracowników). Czasopismo nie ma współczynnika wpływu Impact Factor (IF) i jest w części „B” wykazu czasopism punktowanych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (11 punktów za publikację).

Kontakt:

ul. Cegielniana 14
35-310 Rzeszów
tel. 17 867 04 80-82
kom. 514 194 892

administracja.jpg

bw.jpg

prawo_1.jpg
Polityka Prywatności