Znajdź nas na

Rynek sztuki w Polsce stopniowo nabiera znaczenia, przyciągając uwagę nie tylko artystów i marszandów, lecz także inwestorów i analityków rynkowych. Rosnące zainteresowanie dziełami sztuki jako formą inwestycji oraz potrzeba profesjonalizacji tej dziedziny znalazły odzwierciedlenie w ofercie edukacyjnej – studiach podyplomowych „Rynek sztuki i kolekcjonowanie dzieł sztuki”. To propozycja dla tych, którzy chcą poznać mechanizmy tego sektora, nauczyć się rozpoznawać wartościowe obiekty i lepiej rozumieć złożoność współczesnego rynku artystycznego.

Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych w Warszawie wprowadziła unikalny program studiów podyplomowych, który odpowiada na rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów w zakresie dekarbonizacji budownictwa. Kierunek „Ślad węglowy i certyfikacja w architekturze i budownictwie” to pierwszy taki program w Polsce, zaprojektowany dla praktyków, architektów i specjalistów z sektora budowlanego.

W obliczu dynamicznych zmian w sektorze energetycznym oraz wyzwań ekologicznych, Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych (ATA) w Warszawie oferuje studia podyplomowe "Transformacja energetyczna i ekologiczna". Program ten stanowi szansę na zdobycie specjalistycznej wiedzy z zakresu transformacji energetycznej i ochrony środowiska, skierowanej do pracowników sektora energetycznego, firm związanych z odnawialnymi źródłami energii (OZE), a także do administracji samorządowej i publicznej.

W świecie projektowania wnętrz, który łączy estetykę z funkcjonalnością, kluczowe jest zdobycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie oferuje studia podyplomowe z zakresu aranżacji wnętrz, które skierowane są do osób pragnących rozwijać swoje kompetencje w tej dziedzinie. Program studiów, trwający dwa semestry, zapewnia intensywne szkolenie z zakresu projektowania przestrzeni, które jest zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.