KOSMETOLOGIA W MEDYCYNIE

ul. Podwale 13
00-252 Warszawa
tel. (22) 831 00 81

Studia podyplomowe Kosmetologia w medycynie prowadzone są wspólnie z Podyplomową Szkołą Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Kosmetologia, zarówno w sensie prozdrowotnym jak i dbałości o wygląd stała się jednym z istotnych elementów współczesnej cywilizacji. Kosmetyki i ich używanie jest nieodzownym elementem naszego codziennego życia. Często także do lekarzy różnych specjalności zgłaszają się pacjenci z prośbą o porady związane z niepożądanymi działaniami kosmetyków.

Jednocześnie obserwujemy coraz większy udział lekarzy w działaniach z zakresu medycyny estetycznej - dermatologii estetycznej, chirurgii plastycznej oraz naczyniowej, podologii i innych. Tym samym istnieje w środowiskach medycznych duże zapotrzebowanie na wiedzę o kosmetykach, ich składnikach i działaniu.

Studia podyplomowe Kosmetologia w medycynie wychodzą naprzeciw temu zapotrzebowaniu, oferując starannie dobrane elementy wiedzy o kosmetykach przedstawione w sposób odpowiadający wymaganiom środowiska lekarskiego.

Celem tych studiów jest zapoznanie lekarzy z praktycznymi aspektami wiedzy o kosmetykach - ich własnościach, działaniu, substancjach czynnych, zakresie, sposobach stosowania, efektach oraz metodach oceny tych efektów. Dodatkowo słuchacze uzyskują wiedzę na temat aspektów prawnych stosowania kosmetyków i uczą się oceny rzeczywistej przydatności kosmetyków na podstawie informacji zawartych na opakowaniach.

Słuchacze będą również uczestniczyć w zajęciach poświęconych technikom przeprowadzania zaawansowanych zabiegów kosmetycznych.

Adresatami studiów podyplomowych Kosmetologia w medycynie są lekarze różnych specjalności, posiadający - tytuł zawodowy lekarza lub lekarza dentysty, do których zgłaszają się pacjenci z prośbą o porady związane z niepożądanymi działaniami kosmetyków - nieodłącznego dziś elementu życia i zdrowia. Ich powszechne użycie stworzyło w środowiskach medycznych ogromne zapotrzebowanie na wiedzę o kosmetykach -  tak w aspekcie efektów negatywnych (alergie, skutki niewłaściwego zastosowania), jak i tych pożądanych (wspomaganie kuracji farmakologicznej).


Polityka Prywatności