Technologie wiertnicze w udostępnianiu złóż i geoinżynierii. Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu

Informacja o studiach podyplomowych:
tel. (12) 617 32 81

Charakterystyka studiów

Studia umożliwiają zdobycie wiedzy teoretycznej osobom zatrudnionym w branży związanej z wiertnictwem, jak i innym osobom, np. poszukującym pracy.

Program skierowany jest do osób związanych z geotechniką, budownictwem i geotermią, a także z  poszukiwaniami i udostępnianiem surowców.Obejmuje informacje z zakresu: geologii naftowej, wiertnictwa, geoinżynierii, geotechniki, geoenergetyki , prawa górniczego i finansowania inwestycji. W ramach studiów znajdują się także przedmioty bardziej szczegółowe takie jak: płuczki wiertnicze, zaczyny uszczelniające, urządzenia wiertnicze, projektowanie, kosztorysowanie i dokumentowanie wierceń, awarie i komplikacje wiertnicze, dowiercanie i opróbowanie złóż, pomiary w otworach wiertniczych, technologia wiercenia otworów, komputerowe projektowanie otworów kierunkowych.

Sylwetka absolwenta

Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych, pracujących w przemyśle związanym z poszukiwaniem i udostępnianiem surowców, geotechniką, budownictwem, geotermią. Kandydatami mogą być także absolwenci studiów wyższych pragnący podjąć pracę w wiertnictwie.

Słuchacze zdobędą wiedzę z zakresu wiertnictwa oraz dziedzin bezpośrednio z nim związanych. Absolwenci po uzyskaniu wszystkich zaliczeń i zdaniu egzaminów otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu w Akademii Górniczo-Hutniczej.


Polityka Prywatności