Informacja o studiach podyplomowych:
tel. (12) 617 32 81
Charakterystyka studiów
Konieczność rozwoju Polski, jej dalekie miejsce w UE pod względem zużycia energii elektrycznej na mieszkańca (na 27 krajów tylko 3 zużywają mniej) oraz wiek istniejących elektrowni pozwalają przewidywać potrzebę nowych mocy kilkunastu tysięcy megawatów w ciągu najbliższych dwóch dekad. Zapotrzebowania tej skali nie da się zaspokoić bez znacznego udziału energetyki jądrowej, której realizacja wymaga akceptacji społecznej oraz kadr o odpowiednim poziomie wiedzy i rozumienia jej działania. Podstaw do tego dostarczają niniejsze studia, zapewniając słuchaczom wprowadzenie do zagadnień energetyki jądrowej, jako przyszłego znaczącego źródła energii w Polsce.
Sylwetka absolwenta:
Oferta studiów skierowana jest do kadry inżynierskiej szeroko rozumianej energetyki polskiej z następujących sektorów: elektroenergetyki, paliwowego, górniczego oraz gazowego i naftowego z włączeniem ich kadr kierowniczych.
Oferta studiów jest również skierowana do nauczycieli akademickich politechnik, a także do wszystkich osób zaangażowanych w ochronę środowiska i politykę energetyczną kraju. Adresatami oferty są także nauczyciele fizyki w liceach, na których w znacznej mierze spoczywa odpowiedzialność za kształtowanie postaw młodzieży - a stąd przyszłego pokolenia względem energii jądrowej.
Absolwenci zaznajomią się z problemami energetyki jądrowej i jej wprowadzania w Polsce oraz dysponować będą podstawową wiedzą dotyczącą własności energetyki jądrowej i pogłębionym rozumieniem zasad działania elektrowni jądrowej, związanych z nią zagrożeń i korzyści, perspektyw, tendencji rozwojowych, aspektów prawnych i ekonomicznych itp.