ORGANIZACJA POMOCY SPOŁECZNEJ

ul. Ciepła 40
15-472 Białystok
Tel. 85 678 58 45, 678 58 81
Fax: 85 675 00 88

Celem studiów jest wzbogacenie uczestników w kompetencje zawodowe z zakresu organizacji i zarządzania podmiotami pomocy społecznej. Zdobyte umiejętności oraz wiedza pozwolą skuteczniej przewodzić kierowaną jednostką lub organizacją. W efekcie aktywnego udziału w zajęciach słuchacze będą potrafili aplikować nowoczesne rozwiązania menedżerskie na polu kierowania instytucją pomocy społecznej oraz będą gotowi do podejmowania wyzwań zawodowych stojących przed kadrą zarządzającą.

KORZYŚCI:

Ukończenie studium gwarantuje słuchaczom podwyższenie kwalifikacji zawodowych poprzez zdobycie specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej. Poszerzenie znajomości teoretyczno-praktycznych z obszaru zarządzania podmiotami pomocy społecznej umożliwi osobom (pełniącym już funkcje kierownicze bądź aspirującym do ich sprawowania) wszechstronne przygotowanie do efektywnego przewodzenia instytucjami udzielającymi wsparcia beneficjentom pomocy społecznej.
W trakcie studiów zdobywane są bogate umiejętności poprzez udział w wykładach, ćwiczenia, wizytach studyjnych i hospitacjach instytucji działających w obszarze pomocy społecznej, a także przez pracę indywidualną (wspieraną konsultacjami dyplomowymi) nad projektem dyplomowym.
PODSTAWA PRAWNA:
Studia zgodne z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej (projekt z 5 września 2012 r.).

SŁUCHACZE:

Studia są asygnowane osobom zainteresowanym poszerzeniem kompetencji z zakresu zarządzania pomocą społeczną, w szczególności osób aspirujących do kierowania jednostkami pomocy społecznej, pracowników socjalnych, osób chcących zdobyć specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej, kadry pełniącej funkcje menedżerskie w DPS, MOPS, GOPS, POW, PCPR. Studium zainteresuje również pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych, zajmujących się w swej aktywności pomocą społeczną.


Polityka Prywatności