Centrum Studiów Podyplomowych
ul. Projektowa 4 (dawna Mełgiewska 7/9), pokój 218, 219
tel. 81 749 32 24
Podstawowym celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z najważniejszymi nowymi tendencjami we współczesnej interwencji i wspomaganiu rozwoju dziecka – z poszerzonym blokiem teoretyczno-praktycznym dotyczącym wspomagania rozwoju dzieci autystycznych.
Patronat merytoryczny nad studiami sprawuje prof. dr hab. Tadeusz Gałkowski – wybitny ekspert w zakresie autyzmu i programów wczesnego wspomagania rozwoju, w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Kadra dydaktyczna to zarówno naukowcy specjalizujący się we wczesnej interwencji i wspomaganiu rozwoju dziecka niepełnosprawnego, jak i praktycy pracujący na co dzień z dziećmi autystycznymi i innymi niepełnosprawnymi: pedagodzy, psychologowie, psychiatrzy, lekarze, fizjoterapeuci, licencjonowali terapeuci - z różnych terenów Polski (m.in. Kraków, Toruń, Warszawa, Lublin, Nowy Sącz, Łódź). Współpracujemy również z wieloma placówkami na terenie Polski, które umożliwiają optymalny proces doskonalenia praktycznego (do wyboru przez Słuchacza).
Uczestnicy studiów:
Słuchaczami studiów mogą być: absolwenci studiów magisterskich psychologicznych, zawodowych lub magisterskich pedagogicznych (w tym również pedagogiki specjalnej), z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji ruchowej lub terapii pedagogicznej. Koniecznym warunkiem jest posiadanie przygotowania pedagogicznego.