03-219 Warszawa, ul. Elektronowa 2, bud. D
tel. +48 228 142 567; +48 224 173 481
fax: +48 224 173 477
Studia umożliwiają uzupełnienie oraz rozwinięcie wiedzy i umiejętności praktycznych słuchaczy w zakresie systemów komunikacji społecznej, planowania i realizowania zadań związanych z kreowaniem wizerunku publicznego. Studia adresowane są do osób, które planują pełnić funkcję przedstawicieli organizacji w dziedzinie public relations oraz do wszystkich, których praca związana jest z kontaktami międzyosobowymi, wymianą informacji, rozwiązywaniem konfliktów oraz z reagowaniem na krytykę.
Program studiów obejmuje takie przedmioty jak:
- autoprezentacja i wystąpienia medialne
- budowanie strategii promocyjnej
- istota i funkcje public relations
- komunikowanie interpersonalne i społeczne
- komunikacja, public relations w sytuacjach kryzysowych
- kontakty z mediami
- kreowanie wizerunku organizacji, marki, osoby
- kultura języka
- prawne aspekty public relations
- psychologiczne aspekty komunikowania i public relations
- public relations w polityce
- seminarium dyplomowe
- strategie i techniki negocjacji
Kwalifikacje
Absolwent studiów podyplomowych na kierunku Komunikacja społeczna i PR nabywa praktyczne i teoretyczne umiejętności w zakresie sporządzania planów PR, nawiązywania i utrzymywania kontaktów z opinią publiczną, mediami, środowiskiem politycznym, kontrahentami, budowania systemu wewnętrznych działań PR w firmie. Ponadto absolwent jest przygotowany do prowadzenia działalności sponsoringowej, prowadzenia negocjacji i mediacji.
Absolwenci studiów podyplomowych otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych na drukach ustalonych w obowiązujących przepisach (wzór MEN I-9aSW). Warunkiem uzyskania świadectwa jest pozytywne zaliczenie wszystkich przedmiotów objętych planem kształcenia oraz przygotowanie i obrona pracy dyplomowej.