PSYCHOLOGIA W PRAKTYCE SĄDOWEJ

ul. Kossutha 9
40-844 Katowice
tel. 32 750 60 80

Adresaci:

Adresatami programu są w pierwszej kolejności pracownicy wszystkich organów wymiaru sprawiedliwości: sędziowie, prokuratorzy, kuratorzy sądowi , pracownicy policyjnych pionów dochodzeniowych i prewencji , funkcjonariusze służby więziennej , pracownicy pionów wychowawczych placówek resocjalizacyjnych dla młodzieży. Studia mogą być przydatne kandydatom do pracy kuratorskiej z młodzieżą i dorosłymi.

Program wypełnia szereg treści przewidzianych we wstępnym okresie przygotowania do pracy zawodowego kuratora (aplikacji kuratorskiej), Dla pedagogów kandydującychych do, funkcji biegłych sądowych oraz osób zatrudnionym w placówkach profilaktyki i prewencji społecznej (zakłady wychowawcze, świetlice środowiskowe, placówki wsparcia środowiskowego) stanowić może uzupełnienie wiedzy teoretycznej z obszaru psychologii. Dla „świeżo upieczonych" absolwentów studiów wyższych stanowić mogą istotną przesłankę do wyboru specjalności w wyuczonym zawodzie.

Cel:

Celem jest wstępne przygotowanie do aplikowania wiedzy psychologicznej do praktycznych zagadnień wymiaru sprawiedliwości: w pracy dochodzeniowo - śledczej, orzecznictwie sądowym oraz w różnych formach egzekwowania prawa (profilaktyka i prewencja, nadzór i kuratela sądowa, resocjalizacja). Ujęte w programie studiów Warsztaty z pracy biegłego sądowego psychologa mają służyć usprawnieniu i doskonaleniu współpracy policjantów, prokuratorów i sędziów z psychologami zatrudnianymi do wspólnego rozwiązywania problemów występujących w praktyce śledczej, sądowej praktyce orzeczniczej i oddziaływaniach profilaktyczno-resocjalizacyjnych.

Polityka Prywatności